Úprava nechtov patrí medzi základné zručnosti každej elegantnej ženy. Ak chcete vždy vyzerať chic a pritom nevenovať úprave hodiny času, mali by ste sa zamerať na zdokonalenie svojej techniky v gélovej manikúre. Ako si ju dopriať doma? Máme pre vás pripravený postup krok za krokom.
Ako odstrániť gélové nechty doma?
Prvým krokom pri úprave nechtov je odstránenie laku, ktorý už na nich máte, alebo jeho zvyškov. Zistite však presný postup, ako odstrániť starý gélový lak doma. Pomôže vám aj tento zjednodušený postup:
- Prípravné kroky – najprv odstraňujte gélový lak z jednej a až potom z druhej ruky. Vyberte si dobre vetranú miestnosť a otvorte okno. Na stôl, kde budete pracovať, položte uterák. Nastrihajte si 10 štvorcov z alobalu, takých veľkých, aby ste do nich mohli zabaliť nechty. Pripravte si aj vatové tampóny.
- Pilníkom odstráňte vrchnú vrstvu gélového laku, tzv. top coat. Dávajte si pritom pozor, aby ste postupovali jemne a nezasahovali do nechtového lôžka alebo sa neprebrúsili až k svojmu nechtu.
- Naneste na vatový tampón nastrihaný na štvorčeky vo veľkosti nechtu acetón a priložte ho k nechtu. Nemal by sa dotýkať pokožky a nemal by byť úplne mokrý, tak, že z neho acetón vyteká všade naokolo. Na jeden necht potrebujete 5-10 kvapiek acetónu.
- Potom každý prst obaľte do alobalu, aby sa priložený tampón nehýbal. Po desiatich minútach by sa mal gélový lak vlniť alebo by sa na ňom mali objaviť bublinky. Rozbaľte alobal a odstráňte tampóny.
- Pomocou drievka alebo kovovej pomôcky na zatláčanie nechtovej kožtičky opatrne odlúpnite gélové nechty od vašich prírodných nechtov. Ak to ide ťažko, zabaľte nechty naspäť do alobalu a tampónu ešte na 5 minút.
- Po odstránení gélového laku nechty vyleštite.
- Acetón nechty veľmi vysušuje, preto im doprajte bohatú vrstvu ošetrujúceho oleja a nechajte ho vstrebať. Ak si chcete urobiť novú manikúru, počkajte 24 hodín.
Domáca gélová manikúra
Dopriať si gélovú manikúru doma nie je nič ťažké, musíte však vybrať vhodnú UV lampu na nechty. Tento zázračný pomocník je alfou a omegou celého procesu. Investujte do UV lampy, ktorú používajú profesionálne nechtárky a výsledky budú určite fenomenálne. Ako na domácu gélovú manikúru?
- Prvým krokom je príprava nechtu. Dezinfikujeme si celé ruky a pomocou pomarančového drievka zatlačíme nechtovú kožičku. Ak jej je veľa, môžeme ju aj odstrániť pomocou orezávača na nechtovú kožu.
- Opilníkujeme prírodné nechty do požadovaného tvaru.
- Pomocou jemného pilníka zmatníme povrch nechtu, teda ho trochu prebrúsime, aby gélový lak lepšie držal.
- Vyberieme vhodné tipy na nechty – tie ich predĺžia. Dbajte na to, aby boli rovnako široké, ako nechty, pretože inak nebudú sedieť dobre.
- Tipy prilepte na svoje nechty. Dávajte si pozor, aby pod nimi nevznikli vzduchové bublinky. Keď lepidlo dôkladne zaschne, tipy skráťte gilotínou.
- Keďže tip a prirodzený necht nie sú v jednej rovine, je potrebné zbrúsiť prechod medzi nimi dostratena. Okrem toho prebrúste aj tip, z rovnakého dôvodu ako prírodný necht, gélový lak vďaka tomu naňho lepšie prilnie. Pomocou štetca odstránime z nechtov prach z pilníkovania a brúsenia. Nechty očistite špecializovaným cleanerom a na prirodzené nechty natrite primer.
- Dostávame sa k prvému kroku samotného lakovania – na nechty naneste base coat, teda základnú vrstvu, ktorá je priehľadná. Nechajte ju vytvrdnúť pod UV lampou 120 sekúnd. Ak sa na nechtoch objavia lepkavé kvapky, je to v poriadku, nazývame to výpotok. Zotrite ju cleanerom. Pri nanášaní gélových lakov používame plochý štetec.
- Pokračujeme nanesením gélového laku, zvyčajne farebného. Nanáša sa v tvare písmena C, teda v strede najhrubšia vrstva, ktorú roztiahneme do strán a smerom k lôžku a špičke nechta tak, aby tvoril gélový lak na nechtoch kopček. Takto bude odolný voči nárazom. Opäť nechajte vytvrdnúť 120 sekúnd.
- Potom naneste top coat a nechajte ho vytvrdnúť.
- Posledným krokom je aplikácia ošetrujúceho oleja na nechtovú kožičku.