Medzi nami sa nenájde nikto, kto nemá rád letné mesiace – slnkom zaliate dni s príjemnými letnými tropickým teplotami. Predsa, či chceme, alebo nie, po lete prichádza jeseň a s ňou sa pomaly, ale isto musíme pripravovať na vykurovaciu sezónu. Popoludnia budeme tráviť v prekúrených miestnostiach. Ranné vetranie bude takmer nemožné realizovať dlhšie ako päť minút kvôli dymu navôkol. Čo všetko sa ale deje s našim organizmom s príchodom vykurovacej sezóny?
Po prebudení sa cítime, ako keby sme ani nespali
Keď ráno pristúpime k svojim plastovým oknám a otvoríme ich dokorán, pri pohľade von budeme mať pocit, že je ešte len večer a mali by sme ísť späť do postele. Jeseň je pochmúrnejšie obdobie, ale svojou farebnosťou nás vie niekedy dostať. Nie však ráno, kedy je tma a ani po príchode z práce, kedy je čo? No predsa zase tma. Deň sa skracuje a my máme chuť stále spať.
Náladu meníme častejšie ako ponožky
Môže za to najmä jesenná depresia, ktorej sa niekedy nevyhneme. Niekedy sa dokážeme rozčúliť aj vtedy, keď sedíme v aute v garáži a uvedomíme si, že sme si neotvorili garážovú bránu a neostáva nám nič iné, len vystúpiť z auta a otvoriť si ju. Snažte sa myslieť pozitívne a nenechajte sa rozhodiť takýmito maličkosťami. Veď život je gombička!
Imunita je oslabená
Sme náchylnejší na choroby a aj obyčajné kýchnutie môže znamenať nachladnutie a neskôr chrípku. Dopujte sa vitamínmi C, pite bylinkové čaje, doprajte si veľa medu, pohybu, ale hlavne obliekajte sa poriadne. Len obyčajné „ofúknutie“ vás môže na pár dní pripútať na lôžko.